כמה ומדוע צריך להתכונן למבחן אמירם

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
הכנה לאמירם

מטרתו העיקרית של מבחן אמירם היא לבדוק מהי רמת האנגלית של הנבחן אשר ברצונו להתקבל למוסד לימודים כזה או אחר. כמו כן, תוכלו לבצע הכנה טרם ביצוע מבחן אמירם גם כאשר אתם סטודנטים – כך תוכלו לשפר את רמת האנגלית שלכם ולמנוע מעצמכם קורסים באנגלית, שמוגדרים כחובה וברוב המקרים העלות שלהם גבוהה יותר מזו של קורסים רגילים. מבחן אמירם הוא מבחן פנימי שנערך על ידי מוסד הלימוד בו תבחרו, לעומת מבחן אמיר בו הציון שאתם מקבלים נשלח לכל מוסדות הלימוד, כאשר מדובר על מבחן אמירם, הציון ישמר רק אצל המוסד הלימודי בו עשיתם את המבחן.

מי צריך לעבור מבחן אמירם?

כחלק מלימודי התואר הראשון במדינת ישראל, קיימת חובה על כל סטודנט להגיע לרמה מסוימת באנגלית עד לסוף שנת הלימודים השנייה, המטרה של זה היא שכל סטודנט יגיע לעבודות הסמינריון אשר נערכות בשנת הלימודים השלישית כאשר רמת האנגלית שלו גבוהה מספיק והוא יכול להיעזר במחקרים באנגלית ובחומרי עזר באנגלית.

סטודנטים בעלי ציונים נמוכים באנגלית בבחינות הפסיכומטרי נדרשים לעבור ארבעה קורסים בדרך כלל, עלות הקורסים הינה גבוהה והזמן אותו הסטודנטים צריכים להשקיע בלמידה של הקורסים הוא זמן יקר וחשוב. בשל כך, בחלק גדול מן המקרים מעדיפים הסטודנטים לבצע הכנה למבחן אמירם ולגשת לביצוע המבחן על מנת לשפר את הציונים שלהם באנגלית ובזכות כך להפחית את מספר הקורסים שיהיה עליהם לעבור. בנוסף על כך, ישנם מוסדות לימוד מסוימים בהם ניתן לעבור את בחינת אמירם ולהשתמש בציון הבחינה בתור תחליף לציון במבחן הפסיכומטרי.

מהו המבנה של מבחן אמירם?

כמו במבחן אמיר, גם בבחינת אמירם יהיה על הסטודנטים לענות על שאלות בשלושה נושאים שונים: השלמה של משפטים, ניסוח מחדש של משפטים ופרק של הבנת הנקרא. השאלות במבחן אמירם הן שאלות אמריקאיות, הנבחן נדרש לבחור תשובה אחת נכונה מתוך ארבע תשובות אפשריות.

  • השלמה של משפטים – על הנבחן לבחור במילה מתאימה מתוך ארבע מילים, המילה צריכה להשלים את המשפט באופן נכון.
  • ניסוח מחדש של משפטים – על הנבחן יהיה לבחור במשפט אחד מתוך ארבעה, המשפט צריך להיות בעל המשמעות הדומה ביותר למשפט הקיים.
  • הבנת הנקרא – על הנבחן יהיה לקרוא קטע קריאה קצר, לאחר קטע הקריאה הנבחן נדרש לענות על מספר שאלות הקשורות לתוכן של קטע הקריאה. הזמן המוקצב לקטע הקריאה הוא 7 דקות, הזמן המוקצב לכל שאלה הוא 4 דקות.
אלי טימור

אלי טימור

ללמוד איך ללמוד - זו המיומנות החשובה ביותר, לפני הכל.

ואז מגיע הרגע לבחור מה ללמוד, ולהשתמש בכלים שלמדת כדי לזכור, להבין ולדעת יותר טוב, ויותר בקלות.

בוחן פתע

ללמוד איך ללמוד – זו המיומנות החשובה ביותר, לפני הכל.

ואז מגיע הרגע לבחור מה ללמוד, ולהשתמש בכלים שלמדת כדי לזכור, להבין ולדעת יותר טוב, ויותר בקלות.

כתבות אחרונות